INFORMACJA DLA RODZICÓW

Pragniemy poinformować wszystkich rodziców, że na naszej stronie internetowej w zakładce "Dokumenty szkolne" są umieszczone najważniejsze dokumenty obowiązujące w Gimnazjum im. J. G. Pawlikowskiego w Medyce- m. in. statut szkoły, program wychowawczy, harmonogram spotkań z rodzicami, kalendarz szkolny.

Zapraszamy do zapoznania się z powyższymi dokumentami


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września o godzinie 9.00 od Mszy świętej w kościele parafialnym w Medyce rozpoczął się uroczyście nowy rok szkolny 2014/2015. Po zakończeniu nabożeństwa nauczyciele, uczniowie i rodzice przeszli na apel do Hali Sportowej.  Dyrektor Gimnazjum, Pan Wacław Broda, przedstawił wszystkim nową nauczycielkę –biologa - Panią Zdzisławę Mrozowską i powitał po urlopie nauczycielkę języka niemieckiego –Panią Magdalenę Fałdę. Życzył też wszystkim owocnej pracy w nadchodzącym roku szkolnym. Po apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.


 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

1 września 2014 r.- godzina 9.00-Msza św. Ok. godz 10.10-uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 w hali sportowej.

Dowóz uczniów

Jaksmanice-kościół-godz.8.00

Hureczko n.Sanem-godz.8.00

Leszno-sklep-godz.8.35

Torki -sklep-godz.8.35


Wykaz podręczników do klasy I, II i III Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce.
Rok szkolny 2014-2014
5

pdf


 

II GIMNAZJALNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 29 maja 2014 r. odbył się II Gimnazjalny Dzień Profilaktyki tym razem pod hasłem „Żyj zdrowo i sportowo” zorganizowanym przez Dyrekcję  i pedagoga szkolnego naszego Gimnazjum. Honorowy patronat nad uroczystością objął Wójt Gminy Medyka p.M.Iwasieczko oraz   Lokalna Grupa Działania „Ziemia Przemyska”. Spotkanie uświetniła swoimi występami młodzież gimnazjalna.Wśród zaproszonych gości powitaliśmy: Wójta Gminy Medyka p.M.Iwasieczko, asp.sztab. W.Kolczaka-Komendanta Komisariatu Policji w Medyce, mł.bryg. Daniela Dryniaka-Zastepcę Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu, p.M.Czechowską z KMP w Przemyślu, p.A.Książek- Dyrektora MOZU, p.M.Dudę- dietetyka, p.E.Zagalak- przedstawiciela LGD „Ziemia Przemyska”, p.B.Golik –dyrektor GCK  oraz licznych przedstawicieli instytucji z terenu naszej gminy, które współpracują ze szkołą na w dziedzinie profilkatyki.Wszystkich powitała młodzież ze szkolnego chóru „Medyckie słowiki”. Następnie wysłuchaliśmy prelekcji pani dietetyk poświęconej istotnej roli zdrowego odżywainia się i sportu dla młodego człowieka. Kolejnym punktem spotkania był spektakl profilaktyczny pt.”Moje życie-mój wybór” w reżyserii p.D.Podwyszyńskiej. Następnie młodzież zaprezentowała efekty dwóch projektów edukacyjnych poświęconych zdrowemu odżywianiu. Zaprosiła też na przygotowany poczęstunek „zdrowej żywności”. Dekorację sali stanowiły wspaniałe plakaty profilkatyczne oraz transparenty przygotowane przez uczniów z każdej klasy.  Na koniec nastapiło rozstrzygnięcie trzech konkursów dla uczniów; literackiego na autorski wiersz „Moda na zdrowie”: I miejsce Izabela Dańko Ia, II miejsce Kornelia Gumienny IIIc, III miejsce Michalina Podwyszyńska IIIc, wyróżnienie Kacper Niedziółka Ia, fotograficznego „ABC zdrowia” :I miejsce Klaudia Kordek IIb, II miejsce Laura Zaleska Ia, III miejsce Aleksandra Zajączkowska Ib, wyróżnienie Patrycja Kowalska IIb,  plastycznego „W zdrowym ciele zdrowy duch” I miejsce Anna Warzecha IIIc, II miejsce Aleksandra Gierlach IIc, III miejsce Sara Marczuk Ic

Wszyscy zostali także poczęstowani pysznymi i dietetycznymi  koktajlami ze świeżych owoców . Po krótkiej przerwie nastąpiła druga cześć spotkania. Młodzież, w strojach sportowych, wzięła udział w licznych konkurencjach sportowych a chętne uczennice uczestniczyły w aerobiku. Na zakończenie tego dnia odbył się „Gimnazjalny Bieg” ulicami Medyki, w którym wzięli udział gościnnie:p. D.Dryniak (PSP) oraz funkcjonariusz policji B.Grzegorzak. Główną nagrodą były wspaniałe rowery. Po zaciętej walce zwycięzcami zostali:
a)w kategorii dziewcząt I miejsce Katarzyna Szczepaniak IIId, II miejsce Ewelina Wujek IIIb,  III miejsce Klaudia Moskwa IIb
b) w kategorii chłopców: I miejsce Kacper Zimoń IIa, II miejsce Mateusz Malicki IIIa, III miejsce Hubert Kurek IIIc

Ten niecodzienny dzień w naszej szkole upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze. Zatem pamiętajmy „W zdrowym ciele zdrowy duch”. (zobacz zdjęcia)

Pedagog szkolny

Sylwia Szczygieł-Chomik


Turniej szachowy

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w turnieju szachowym, który odbędzie się 10 czerwca 2014 r.-o godzinie 8.00 w hali sportowej. Zapisy przyjmuje Pan Darek Sabramowicz.

Regulamin turnieju


Spotkanie z rodzicami

        Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie z wychowawcami klas -w dniu 21 maja 2014 r-o godzinie 17.00.Tematem spotkania będą sprawy wychowawcze, informacja o ocenach uczniów i podsumowanie pracy szkoły w II semestrze roku szkolnego 2013/2014. O godzinie 17.30 w gabinecie dyrektora odbędzie się zebranie Rady Rodziców.


223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            30 kwietnia 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja .Uczniowie gimnazjum przedstawili program słowno-muzyczny przygotowany przez p.H.Burchałę, D.Podwyszyńską  i p.M.Maronia..  Młodzież przypomniała historię utworzenia pierwszej w Europie konstytucji. W programie znalazły się pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru "Medyckie słowiki", prowadzonego przez p.D.Podwyszyńską. Natomiast 3 maja 2014 roku w kościele parafialnym w Medyce odprawiono uroczystą Mszę Św. w intencji Ojczyzny. Po mszy zebrani udali sie pod Pomnik Grunwaldu, gdzie złożono wieńce i odśpiewano hymn państwowy.


Akcja „Czysty Aniołek”

Wychodząc naprzeciw słowom Jana Pawła II, odnoszącym się do postrzegania drugiego człowieka, jego krzywd, cierpienia i codziennych potrzeb, z inicjatywy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Medyce oraz pedagoga szkolnego nasze gimnazjum bardzo chętnie włączyło się w akcję zbierania środków czystości dla najuboższych dzieci zainicjowana przez Stowarzyszenie Piękne Anioły.Honorowy patronat nad akcją objał Rzecznik Praw Dziecka.Samorząd szkolny zaproponował, aby każdy uczeń dobrowolnie (w miarę możliwości) przekazał do swojego klasowego skarbnika drobne kwoty pieniężne. Za uzbieraną, w danej klasie, kwotę uczniowie, pod opieką nauczyciela-wychowawcy, zakupili potrzebne środki czystości i przekazali je do koordynatora akcji- pedagoga szkolnego Sylwii Szczygieł-Chomik. Czynnie w akcję włączyli się także nauczyciele oraz pracownicy szkoły. To co udało nam się zebrać pokazują zdjęcia. Uzyskane środki czystości przekazaliśmy w dniu 15 kwietnia 2014 r. do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Medyce. Cieszymy się, że przynajmniej w taki sposób mogliśmy pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Akcja, która promowała postawę dzielenia się z potrzebującymi, okazała się dużym  sukcesem.Dziękujemy wszystkim za udział w tej akcji. Wiemy przecież, że WARTO POMAGAĆ!

 


VII SPOTKANIE OPŁATKOWE

11.01.2014 r. odbyło się  siódme  Gminne Spotkanie Opłatkowe. Wśród wielu zgromadzonych gości w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Medyce powitaliśmy posłów: Mieczysława Golbę i Marka Rząsę, starostę przemyskiego Jana Pączka, wójta gminy Medyka-Marka Iwasieczko,  przewodniczącego Rady Gminy Medyka-Gerarda Szczygła. Zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Medyka obejrzeli  przygotowane przedstawienie. W  wykonaniu uczniów z gimnazjum i młodszych można było zobaczyć spektakl tańca ruchu pt. ,,Maleńka Miłość ‘’ , usłyszeć kolędy śpiewane przez Chór ,, Medyckie słowniki ‘’ i podziwiać jasełka  pokazane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Medyce. W przepiękny i oryginalny sposób pokazano historię narodzenia Jezusa Chrystusa, przy pomocy ruchu i muzyki. (zobacz zdjęcia)


Spektakl ,,Maleńka Miłość ‘’

    Jak co roku przed Bożym Narodzeniem, tak i teraz 20.12.2013 -w ostatni dzień nauki przed świętami , miał  miejsce apel. Poprzedziło go spotkanie uczniów ze swoimi  wychowawcami  w klasach, w  których śpiewano kolędy i  składano nawzajem życzenia. O 1130 zgromadzeni w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Medyce, obejrzeli  przygotowane przedstawienie. W  wykonaniu uczniów z gimnazjum i młodszych można było zobaczyć spektakl tańca ruchu pt. ,,Maleńka Miłość ‘’ , usłyszeć kolędy śpiewane przez Chór ,, Medyckie słowniki ‘’ i podziwiać jasełka  pokazane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Medyce. W przepiękny i oryginalny sposób pokazano historię narodzenia Jezusa Chrystusa, przy pomocy ruchu i muzyki. Na koniec  wójt  Gminy Medyka  p. M. Iwasieczko  i Dyrekcje Gimnazjum i Szkoły Podstawowej złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne i noworoczne. Do życzeń przyłączyli się też obecni księża. Następnie uczniowie udali się do klas.


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

14 października 2013  r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Medyce odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych gimnazjalistów oraz święto Dnia Nauczyciela. Tę chwilę uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście: wójt Gminy Medyka p .M Iwasieczko,  młodzież gimnazjum oraz ich rodzice. Pasowanie odbyło się według tradycyjnego ceremoniału: z towarzyszeniem sztandaru szkoły, po odśpiewaniu hymnu szkoły, w postawie stojącej. Młodzież wypowiadała słowa ślubowania, następnie odbyła się akt pasowania  i wręczenie legitymacji szkolnych.  Następnym punktem programu była krótka część artystyczna, w której uczniowie naszej szkoły przedstawili pracę nauczyciela i życie szkolne z przymrużeniem oka. Zostały wręczone kwiaty i słodycze, a życzeniom nie było końca. Po południu  uczniowie klas I bawili się na zorganizowanej dla nich dyskotece, na której miały miejsce ‘’otrzęsiny’’.
(zobacz zdjęcia)


WYCIECZKA INTEGRACYJNA

Tradycja stało się, że w pierwszym miesiącu nauki uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udają się na wycieczkę integracyjną. W tym roku odwiedziliśmy nadleśnictwo w Birczy. Wspólnie z wychowawcami klas- .M.Chura-Kanią, D.Kornafel, A.Karszyń oraz pedagog S.Szczygieł-Chomik i M.Podgórskim-25.09.2013 obejrzeliśmy prezentacje multimedialną, dotyczącą mieszkańców lasu oraz wystawę zwierząt. Następnie przeszliśmy ścieżkę edukacyjną na Krępaku, gdzie mieliśmy możliwość poznania lasu "od środka". Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Piękna pogoda i dobry nastrój uczestników sprawiły, że tegoroczną wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. (zobacz zdjęcia)


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

    Dnia 23 września 2013 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Tydzień wcześniej przyjęto zgłoszenia kandydatów: Klaudii Kordek (II c), Karoliny Szirikjan (III c), Eweliny Wujek (III b). W ramach kampanii wyborczej przygotowały one wcześniej plakaty, w których zaprezentowały siebie i swój program wyborczy. W poniedziałek, podczas lekcji godziny wychowawczej, wszyscy obecni wówczas uczniowie i nauczyciele oddali swoje głosy na wybranego przez siebie kandydata. Po przeliczeniu ich okazało się, że zagłosowało 191 osób. Przewodniczącym szkoły została Ewelina Wujek, na którą oddano 104 głosy. Karolina Szirikjan otrzymała 66 głosów, zaś Klaudia Kordek 21 głosów. Gratulujemy nowemu Samorządowi Uczniowskiemu i życzymy owocnej pracy.


"OSWOIĆ SZKOŁĘ"

    Nowością w życiu szkoły było "śniadanie na trawie".9 września 2013 r. o godzinie 10.20 wszyscy uczniowie gimnazjum wylegli na boisko szkolne, rozłożyli przyniesione z domu kocyki i siedząc na nich spożyli wspólnie śniadanie. Była to akcja mająca na celu lepszą integrację całej społeczności szkolnej. Oczywiście młodzieży towarzyszyli wychowawcy, nauczyciele i Dyrekcja. Po zadowolonych minach uczestników tego wydarzenia widać było, że akcja odniosła skutek: w sympatyczny sposób rozpoczęliśmy kolejny tydzień nauki, młodzież poprzez wspólne biesiadowanie mogła lepiej się poznać.Pokazliśmy także wszystkim, że szkoła nie musi być zimna, poważna i nudna. Udowodniliśmy, że można "oswoić szkołę"


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 
    2 września o godzinie 9.00 od Mszy świętej w kościele parafialnym w Medyce rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2013/2014. Po zakończeniu nabożeństwa nauczyciele, uczniowie i rodzice przeszli na apel do Hali Sportowej.  Dyrektor gimnazjum -pan Wacław Broda, przedstawił dwóch nowych nauczycieli-katechetę- ks. Piotra Obłaskiego i nauczycielkę języka niemieckiego -P.Anetę Karszyń. Uczniów i rodziców powitał również wójt gminy Medyka-Pan Marek Iwasieczko. Po apelu uczniowie udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych. (zobacz zdjęcia)


 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

2 września 2013 r.- godzina 9.00-Msza św., godzina 10.20-uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 w hali sportowej.


POŻEGNANIE KLAS TRZECICH
 I UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W dniu  28 czerwca 2013 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2012/2013.Dzień wcześniej -27czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy trzecie gimnazjum. Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in. wójt gminy Medyka-Pan Marek Iwasieczko, sekretarz gminy -Pan Ryszard Adamski, Przewodniczący Rady Gminy Medyka-Pan Gerard Szczygieł, Pan Józef Pawlikowski. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów naszej szkoły .Nagrodę wójta gminy Medyka otrzymała uczennica  klasy III b-Małgorzata Krwawicz,  nagrodę Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej-uczennica klasy III b-Jolanta Czesielska, nagrodę ufundowaną przez Kaspra Pawlikowskiego-uczennica  klasy III d Dominika Krawiec .


Wykaz podręczników do klasy I, II i III Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce.
Rok szkolny 2013-2014


TURNIEJ SZACHOWY

3 czerwca 2013 roku odbył się w naszej szkole turniej szachowy. Turniej odbywał się systemem kołowym czyli każdy z każdym. Zwycięzcą okazał się uczeń klasy I c Paweł Rabiej, drugie miejsce zajął Norbert Świerk, trzecie-Maciej Cwynar. Organizatorem turnieju był dyrektor Wacław Broda. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy .
(zobacz zdjęcia)

 


SPOTKANIE Z RODZICAMI-20.05.2013

Informujemy , że 20 maja 2013 roku o godzinie 16.30, odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami. O godzinie 17.00 w gabinecie dyrektora odbędzie sieę natomiast spotkanie z Radą Rodziców.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy


Wybór szkoły średniej-logowanie do systemu KSEON

Uczniowie klas trzecich muszą wybrać szkołę średnią do której zamierzają uczęszczać. W tym celu należy zalogować się w systemie KSEON. Rozpoczęcie naboru do szkół ponadgimnazjalnych i rejestracja kandydatów  w systemie KSEON Optivum rozpocznie się 13-05-2013 o godz. 08:00 i potrwa do 31 maja 2013 r.

Więcej informacji na stronie-www.podkarpacie.edu.com.pl


222 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia 2013 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość tę przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Medyce, we współpracy z Gimnazjum im. J. G. Pawlikowskiego w Medyce. Uczniowie w/w szkół przypomnieli historię utworzenia pierwszej w Europie konstytucji. W programie znalazły się pieśni znane z epoki, w której doszło do tego doniosłego wydarzenia oraz tańce. Natomiast 3 maja 2013 roku w kościele parafialnym w Medyce odprawiono uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Po mszy młodzież gminy Medyka przedstawiła koncert pieśni patriotycznych, z nawiązaniem do obchodzonego tego dnia Święta Matki Boskiej Królowej Polski. Następnie wszyscy zebrani udali sie pod Pomnik Grunwaldu, gdzie złożono wieńce i odśpiewano hymn państwowy. (zobacz zdjęcia)


V Maraton Informatyczny "Gimnetiada" 2012/2013

21 marca 2013 roku w Zespole Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu odbył się V finał Maratonu Informatycznego "Gimnetiada". W konkursie uczestniczyli uczniowie gimnazjów z powiatu przemyskiego (około 80 osób). Po 4 etapowych eliminacjach on-line w finale znalazło się 12 najlepszych uczestników-w tym 2 dziewczyny. Naszą szkołę  reprezentowało dwoje uczniów-Justyna Wanat (kl.IIb) i Rafal Ziemlak (kl.IIIc ).W finale uczestnicy rozwiązywali test oraz mieli kilka zadań praktycznych. Zwycięzcą V Maratonu Informatycznego "Gimnetiada" okazał się uczeń naszego gimnazjum -Rafał Ziemlak, któremu serdecznie gratulujemy.


68 rocznica wyzwolenia Kl Auschwitz-Birkeneau

W poniedziałek 28 stycznia 2013 roku w ramach projektu edukacyjnego uczennice klasy IIa-K.Dziadek, A.Buczkowska, K.Chudzio, P.Jurczak, K.Olbrycht i M.Szmigielska przygotowały okolicznościową wystawę poświęconą 68 rocznicy wyzwolenia Kl Auschwitz-Birkeneau. Informacje dotyczące Holocaustu przedstawiły w formie fotograficznej, ustnej i filmowej, prezentując klsom IIa, IIb, IIc oraz ich opiekunom film dokumentalny "Rampa" z cyklu "Z kroniki Auschwitz". W ten sposób nasze gimnazjum uczciło pamięć o ofiarach hitlerowskiego nazizmu.


Ogłoszenie!

Uczniowie korzystający z dożywiania z GOPS -u od dnia 1 marca 2013 r. będą korzystać z dodatkowego ciepłego posiłku w stołówce szkolnej po 4 lekcji, w godzinach 11.20-11.35.Talony do odebrania u pani pedagog. Pozostali uczniowie, którzy chcą wykupić talon na ciepły posiłek w kwocie 28, 50 zł (miesiąc marzec)- mogą to zrobić w sekretariacie szkoły.


Ogłoszenie!

Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 11.02.2013r. odbędzie się posiedzenie Zespołu Ds. Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej :
dla uczniów klas I od godz.08.00 do 9.00
dla uczniów klas II od 9.00 do 10.00
dla uczniów klas III od 10.00 do 11.00

 Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców!

Harmonogram organizacji ferii zimowych w Gimnazjum
im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce w dniach
11.02.2013r. – 15.02.2013r.-


VI SPOTKANIE OPŁATKOWE

12.01.2013 r. odbyło się kolejne, bo już szóste Gminne Spotkanie Opłatkowe. Wśród wielu zgromadzonych gości w sali gimnastycznej, przy Szkole Podstawowej w Medyce powitaliśmy Ministra Gospodarki-Mieczysława Kasprzaka, wójta gminy Medyka-Marka Iwasieczko, wójta Żurawicy-Janusza Szabagę, starostę przemyskiego-Jana Pączka, komendanta Straży Granicznej w Medyce-płk. Grzegorza Kasprzyka, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu. –Wojciecha Kiełtykę, Przewodniczącego Rady Gminy Medyka-Gerarda Szczygła. Po przywitaniu wszystkich obecnych i krótkim koncercie kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej w Medyce p. M. Chura- Kania zaprosiła do obejrzenia i wysłuchania występu dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami   z Samorządowego Przedszkola w Medyce, a następnie przedstawienia pt. „ Boże Narodzenie zacznijmy od siebie”. Wystąpiła w nim młodzież z Gimnazjum  w Medyce, prezentując spektakl przygotowany przez p. D. Podwyszyńską , B. Golik i E. Gwozdowską. Widzowie zachwycali się genialnymi układami tanecznymi, pomysłowymi piosenkami i wspaniałą recytacją. Przypomniano również sylwetkę nieżyjącego już  proboszcza-śp. ks. J. Suchego . Aplauz wzbudziły też dzieci ze Szkoły Podstawowej w Medyce, które wystąpiły w scenie pasterzy i górali, przygotowane przez panie- A. Kaczmarczyk , E. Malec , M. Burko. Niespodzianką i niezwykłym ukoronowaniem występu był krakowiak odtańczony przez amatorów, mieszkańców gminy Medyka, którzy specjalnie na Opłatku  wystąpili w brawurowym tańcu. Po brawach i bisach głos zabrali goście, którzy dziękowali za zaproszenie i składali wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem i częstowali się przygotowanymi specjalnie potrawami. Zaś po poczęstunku odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich chętnych. (zobacz zdjęcia)


„Boże Narodzenie zacznijmy od siebie ‘’

             
21 grudnia 2012 roku, uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Medyce wystąpili z przedstawieniem jasełkowym, zatytułowanym „Boże Narodzenie zacznijmy od siebie‘’. Wcześniej w klasach, młodzież naszej szkoły spotkała się z wychowawcami, by przy blasku światełek choinkowych, wraz z brzmieniem kolęd składać sobie najlepsze życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie, nauczyciele, dyrekcja i rodzice zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć wyżej wspomniane przedstawienie. Po przywitaniu obecnych przez p. M. Chura – Kanię, szczególnie p. Wójta M. Iwasieczko, przenieśliśmy się w niezwykły świat stworzony przez autorów spektaklu – p. D. Podwyszyńską, p. E. Gwozdowską i p. B. Golik. Mogliśmy podziwiać niesamowite układy choreograficzne, posłuchać kolęd w wykonaniu solistów i chóru szkolnego a  także dotknąć przesłania spektaklu prawdziwej wymowy Bożego Narodzenia. Nie obyło  się także bez chwil zadumy podczas wspomnienia o zmarłym Proboszczu, ks. J. Suchym. Dzieci ze szkoły podstawowej, pod okiem nauczycieli klas I-IV, przygotowały tańce i śpiewy góralskie. Po finale przedstawienia, po którym oklaskom nie było końca, głos zabrali : p. Wójt, Dyrekcje obu szkół oraz ks. Proboszcz M. Ryba. Wszystkim życzyli zdrowych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szampańskiego Sylwestra. Następnie uczniowie udali się do domów. (zobacz zdjęcia)


KONKURS-"JANUSZ KORCZAK-LEKARZ, PISARZ ,WYCHOWAWCA"

W poniedziałek 10 grudnia br. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał powiatowego konkursu na prezentację multimedialną "Janusz Korczak-lekarz, pisarz, wychowawca". Nasze gimnazjum reprezentowało troje uczniów-Jadwiga Szaruga-klasa III a (opiekun p.K.Głowacka), Dominika Krawiec i Kamil Karaś-klasa III d (opiekun p. M. Głogowski). Jury składające się z bibliotekarzy, polonistów i informatyka przyznało wyróżnienia i pamiątkowe nagrody. Wśród laureatów znalazł się Kamil Karaś, który zajął II miejsce za prezentację pt. "Pan profesor-rzecz o Januszu Korczaku". Serdecznie gratulujemy naszemu uczniowi.


OBCHODY 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

            
11 listopada o godzinie 11 w kościele parafialnym w Medyce rozpoczęły się obchody święta niepodległości. Mszy świętej przewodniczył ksiądz proboszcz, zaś przejmujące kazanie wygłosił ksiądz katecheta. Tematem przewodnim homilii była ocena kondycji wiary, moralności i patriotyzmu współczesnej Europy i Polski. Po zakończonym nabożeństwie rozpoczął się kilkunastominutowy montaż słowno- muzyczny W drodze ku wolności z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Medyce przygotowany przez nauczycieli: Panią mgr Annę Kaczmarczyk, Panią mgr Irenę Polkowską i Pana mgr Mariusza Głogowskiego. Liryczne teksty przeplatane były pokazami multimedialnymi jak również pieśniami patriotycznymi i piosenkami. Uroczysta atmosfera udzieliła się wszystkim zaproszonym gościom i mieszkańcom Po nabożeństwie przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i harcerze, w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą z Medyki, udali się pod pomnik Grunwaldu. Tutaj zostały złożone wieńce i zapalone znicze ku czci poległych za ojczyznę Polaków. (zobacz zdjęcia)


I Gminny Konkurs Recytatorski- Zaczarowany świat Pana Tadeusza

 
W odpowiedzi na apele propagujące czytanie wielkich dzieł literatury polskiej nasze gimnazjum postanowiło zorganizować 8 listopada konkurs recytatorski pt. Zaczarowany świat Pana Tadeusza. W ten sposób pragniemy popularyzować wśród uczniów szkół podstawowych i tutejszego gimnazjum znajomość wielkich tekstów klasycznych, przypominać sylwetki zacnych Polaków jak również krzewić szeroko rozumianą kulturę języka polskiego, integrując tym samym lokalną społeczność. Konkurs recytatorski to nie tylko inicjatywa dyrekcji i nauczycieli Gimnazjum w Medyce, ale wsparcie oraz zaangażowanie Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kulturalnego oraz każdej ze szkół podstawowych biorących udział w tejże imprezie.Nad stroną inscenizacyjną, choreograficzną i dekoracyjną czuwali nauczyciele: mgr Anna Kaczmarczyk, mgr Mariusz Głogowski i mgr Andrzej Opak. Uczniowie naszego gimnazjum przedstawili fragment koncertu Jankiela oraz odtańczyli w tradycyjnych strojach poloneza do muzyki Wojciecha Kilara. W skład jury wchodzili: wójt Gminy Medyka pan Marek Iwasieczko- przewodniczący oraz Pan Drabik z Kuratorium Oświaty Oddział w Przemyślu, Pani Małgorzata Czechowska specjalista do spraw nieletnich Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, Pani Krystyna Pałka- konsultanta przy PCEN w Przemyślu, Pani Ewa Gardy- dyrektor Publicznego Przedszkola w Medyce. Uczniowie recytowali wybrane wcześniej fragmenty Pana Tadeusza. Niektórzy z nich kładli nacisk na poprawność językową i wyraz artystyczny, inni urozmaicali swoje występy, używając rekwizyty lub odpowiednie stroje. Występom młodych recytatorów przysłuchiwali się dyrektorzy ze szkół podstawowych z terenu Gminy Medyka, nauczyciele-opiekunowie, rodzice oraz uczniowie.  Po obradach podano wyniki, wręczono uczestnikom konkursu i ich opiekunom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Oto zwycięzcy i wyróżnieni uczniowie:KATEGORIA  I- Szkoła Podstawowa-1 miejsce- Agnieszka Gierlach- SP Medyka,2 miejsce- Gabriela Głuszko- SP Leszno,3 miejsce- Jakub Dacyk- SP Torki, wyróżnienie- Oliwia Kuropaś- SP Siedliska, Aleksandra Dańko- SP Torki, Karolina Czarnicka i Dominik Frań- SP Hureczko, nagroda publiczności- Gabriela Świerk-  SP Medyka. KATEGORIA  II- Gimnazjum-1 miejsce- Zuzanna Hajduk, 2 miejsce- Paulina Grządziel,3 miejsce- Julia Gierlach,Wyróżnienie- Karolina Szirikjan (zobacz zdjęcia)


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

11 października 2012  r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Medyce odbyła się niezwykła uroczystość. Uczniowie Gimnazjum w Medyce wraz z Gronem Pedagogicznym i zaproszonymi Gośćmi obchodzili dzień pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych gimnazjalistów oraz święto Dnia Nauczyciela. Tę chwilę uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście: wójt Gminy Medyka p .M Iwasieczko, dyrekcja Szkoły Podstawowej p. Elżbieta Broda i p. Andrzej Kaczmarczyk, przewodniczący Rady Rodziców p. Zygmunt Szczygielski, księża uczący w medyckich szkołach, młodzież gimnazjum oraz ich rodzice. Pasowanie odbyło się według tradycyjnego ceremoniału: z towarzyszeniem sztandaru szkoły, po odśpiewaniu hymnu szkoły, w postawie stojącej. Młodzież wypowiadała słowa ślubowania, następnie pasowano ich symbolicznym kluczem i wręczono legitymacje szkolne. W przemówieniach wygłoszonych podczas tej uroczystości p. Wójt oraz p. Dyrektor Gimnazjum wspomnieli o odpowiedzialności i trudzie pracy nauczyciela i składali życzenia tak kadrze pedagogicznej jak i uczniom, szczególnie pierwszoklasistom. Następnym punktem programu była krótka część artystyczna, w której uczniowie naszej szkoły przedstawili pracę nauczyciela i życie szkolne z przymrużeniem oka. Zostały wręczone kwiaty i słodycze, a życzeniom nie było końca. Po południu od 15:00 do 19:30 uczniowie klas I bawili się na zorganizowanej dla nich dyskotece, na której miały miejsce ‘’otrzęsiny’’.(zobacz zdjęcia)


WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH

24 września 2012 r. uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wzięli udział w tradycyjnej już wycieczce integracyjnej. Tym razem udali się do Krasiczyna. Wyjechali tam pod opieką swoich wychowawców (D. Podwyszyńskiej, K. Głowackiej , H. Burchały) oraz Pani Dyrektor M. Chura- Kani i pedagoga szkolnego , Pani S. Szczygieł- Chomik.  Po przyjeździe do Krasiczyna wszyscy udali się do zamku i zwiedzili go, oprowadzani przez przewodnika, który w bardzo interesujący sposób opowiadał historię tegoż zamku i jego właścicieli. Po zwiedzeniu miał miejsce poczęstunek ( kiełbaski na gorąco, herbata ). Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzali przepiękny park. Około godz. 13.00 wsiedli do autobusu i wyruszyli w stronę Medyki. Na miejsce dotarli przed 14.00. Wszystkim  podobała się wycieczka, tym bardziej, że pogoda dopisała. (zobacz zdjęcia)

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

3 września 2012 r- godzina 9.00-Msza św., godzina 10.00-uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

W dniu 29 czerwca 2012 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012.Dzień wcześniej -28 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy trzecie gimnazjum. Przy tej okazji zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów naszej szkoły .Nagrodę wójta gminy Medyka otrzymał uczeń klasy III d-Michał Kopyt, nagrodę Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej-uczennica klasy III a-Karolina Wojtyniak, nagrodę ufundowaną przez Kaspra Pawlikowskiego-uczeń klasy III d Maciej Gierlach.     ( zobacz zdjęcia)

 


OMNIBUS EKONOMICZNY 2012

 W dniu 20 czerwca 2012r. w Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego odbył się finał Regionalnego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej  „OMNIBUS EKONOMICZNY”2012 r., który został zrealizowany w ramach programu „Ekonomia na co dzień” prowadzonego przez  Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowy Bank Polski. Organizację konkursu sfinansowali Narodowy Bank Polski, Urząd Gminy w Medyce oraz Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce. Poseł na Sejm RP p.Piotr Tomański ufundował dla zwycięskiej drużyny wycieczkę do Sejmu.Warunkiem przejścia do II etapu było  przedstawienie efektów pracy szkół z realizacji programu „Ekonomia na co dzień”. Niezależna komisja konkursowa powołana przez organizatorów, spośród nadesłanych prac wyłoniła osiem najlepszych szkól: Gimnazjum w Birczy, Gimnazjum w Medyce, Zespół Szkół w Maćkowicach, Zespół Szkół w Jaworniku Polskim, Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, Gimnazjum nr 5 w Przemyślu , Gimnazjum  im.Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu i Zespół Szkolno-Gimnazjalny z Siedleczki. Każdą szkołę reprezentował trzyosobowy zespół. Konkurs rozpoczął się od prezentacji stoisk, które obrazować miały działalność ekonomiczną szkoły. Następną konkurencją była piosenka o tematyce ekonomicznej. W kolejnej części konkursu uczniowie zmagali się z zadaniami matematyczno – ekonomicznymi przygotowanymi przez ekspertów z Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.W dalszej części młodzież wzięła udział w konkurencji pt.„Rozmowa kwalifikacyjna”. Konkurencja ta  polegała na rozmowie reprezentanta drużyny z losowo wybranym jurorem  wykonującym ciekawy zawód. Był to ostatni element konkursu.. Uczniowskie zmagania oceniała specjalna komisja sędziowska  w składzie: Pani Krystyna Pałka konsultant  Oddziału PCEN w Przemyślu,Pani Monika Mularz- Dobrowolska specjalista ds.komunikacji społecznej NBP Oddział Rzeszów,Starszy Sierżant Małgorzata Czechowska wydział prewencji ds. nieletnich Komisariatu Miejskiego Policji w Przemyślu       Pan Aleksander Baczyk konsul honorowy Ukrainy w Polsce, prezes firmy "Piotruś Pan",Pan Marek Iwasieczko wójt Gminy Medyka,       pułkownik Grzegorz Kasprzyk Komendant Placówki Straży Granicznej w Medyce,       Pan Henryk Drabik starszy wizytator Kuratorium Oświaty Oddział Przemyśl        Pan Marcin Łabuda dziennikarz „Życia Podkarpackiego"Wśród gości honorowych znaleźli się inspektor Wojciech Kiełtyka zastępca komendanta Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, oraz aspirant sztabowy Waldemar Kolczak Komendant Posterunku Policji w Medyce.I miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum w Medyce.II miejsce w konkursie zajęła drużyna Gimnazjum w Birczy.III miejsce w konkursie zajęła drużyna Niepublicznego Gimnazjum im.Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu. (zobacz zdjęcia)


 

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012 i pożegnanie klas trzecich

Zapraszamy uczniów, rodziców i mieszkańców gminy na uroczystość pożegnania klas trzecich naszego gimnazjum. W dniu 28 czerwca 2012 r. o godzinie 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. a następnie o godzinie 12.30 nastąpi pożegnanie uczniów klas trzecich. Zostaną wręczone nagrody: patrona szkoły, wójta gminy Medyka oraz nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej. Uczniowie otrzymają stypendia naukowe i sportowe oraz nagrody za udział w konkursach. W dniu 29 czerwca 2012 r. o godzinie 9.00 w hali sportowej Gimnazjum w Medyce odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.Dowóz uczniów-Hurko-8.00, Jaksmanice kościół-8.00, Leszno-8.40, Torki-8.40.Odwóz nastąpi po rozdaniu świadectw-około 10.30.


Wykaz podręczników do klasy I, II i III Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce. Rok szkolny 2012-2013


Piknik integracyjny

W dniu 31 maja 2012 r. odbył się PIKNIK INTEGRACYJNY z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Rozpoczął się on uroczystym powitaniem przez Dyrekcję Gimnazjum dzieci- zarówno uczniów Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum oraz złożeniem wszystkim serdecznych życzeń. Szczególnie gorąco powitano dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Przemyśla wraz z opiekunami i panią dyrektor Beatą Gumienny, którzy razem z nami świętowali ten radosny dzień. Z wielką przyjemnością wszyscy obejrzeli bajkę pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów naszych szkół. Następnie na boisku szkolnym przygotowano dla dzieci szereg atrakcji-w tym stoiska: malowanie twarzy, wykonywanie hawajskich korali, biżuteria, wykonana metodą quillingu, malowanie kredą oraz konkursy sportowe a także pyszną kiełbaskę i lody. Wszyscy bawili się świetnie a piękna choć niepewna pogoda sprzyjała dobrej zabawie (zobacz zdjęcia)


Wycieczka Oświęcim-Wadowice-Zakopane-Kraków

Wczesnym rankiem,09.05.2012r., kiedy za wieloma oknami było jeszcze ciemno, zebraliśmy się pod szkołą, aby rozpocząć trzydniową przygodę  (w dniach 09-11.05.2012r,) na trasie Oświęcim-Wadowice-Zakopane-Kraków.  Zorganizowała ją pani Ewa Gwozdowska wraz z p. pilotem i opiekunami: p.Dorotą Podwyszyńską i p.Krystyną Głowacką.   Autobusem, w niespełna pięć godzin dojechaliśmy do Oświęcimia, naszego pierwszego miejsca zwiedzania. Tam zostaliśmy podzieleni  na dwie grupy i wraz z przewodnikami poznawaliśmy historię ludzi więzionych w tym największym w Europie hitlerowskim obozie koncentracyjnym. Po dwóch godzinach udaliśmy się do pobliskiej  miejscowości Brzezinka, gdzie również mogliśmy zobaczyć koszmar, jaki hitlerowcy zgotowali milionom ludzi podczas II wojny światowej. Do Wadowic, następnego punktu programu, dojechaliśmy ok.godz.16:00. Zobaczyliśmy tam kościół oraz dom, w którym wychowywał się Papież  Jan Paweł II. Do naszego miejsca noclegu w Bańskiej Niżnej niedaleko Zakopanego jechaliśmy ok 2 godzin. Dotarliśmy do wspaniałego pensjonatu  „GAZDA” ok.18:00. Po zjedzeniu pysznej obiadokolacji mieliśmy dużo czasu wolnego, a korzystając z pięknej pogody graliśmy w piłkę siatkową, nożną czy badmintona.  Następnego dnia, po śniadaniu wyjechaliśmy do pobliskiego Zakopanego. Zaczynając nasze zwiedzanie od wizyty w Tatrzańskim Parku Narodowym, dotarliśmy do Jaskini Mroźnej, w której wszyscy świetnie się bawiliśmy, często borykając się z ciasnymi korytarzami. Po wyjściu z jaskini, ubrudzeni i szczęśliwi zeszliśmy nad strumyk, robiąc pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, był stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem , gdzie pochowani są m.in. Pawlikowscy z Medyki, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Stanisław Witkacy czy Kornel Makuszyński. Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą na słynnych „Krupówkach”, gdzie mieliśmy czas na małe przyjemności. Do pensjonatu wróciliśmy przed 17:00. Po posiłku mieliśmy dużo czasu, który wykorzystaliśmy na różne sposoby, czekając na dyskotekę i ognisko. Grupa kilku uczniów udała się nawet do pobliskich Term Podhalańskich. Następnie zaczęły się wyczekiwane atrakcje. Wśród śmiechu, fajnej zabawy, pouczających rozmów i wspomnień przy ognisku spędziliśmy niezapomniany i długo jeszcze komentowany wieczór i noc do 01:00. Ostatniego dnia, rano, pełni siły i radości, o 09:00 wyjechaliśmy do Krakowa. Z towarzyszącą nam wspaniałą pogodą oraz niezwykłą panią przewodnik poznaliśmy w ekspresowym tempie historię tego miejsca, zobaczyliśmy Wawel, Rynek Główny,  Barbakan, Kościół Mariacki, Kościół Piotra i Pawła, odwiedziliśmy również  grób śp. Pary Prezydenckiej. Byliśmy też pod słynnym oknem papieskim. W drodze na Uniwersytet Jagielloński, wstąpiliśmy do INSTYTUTU DIALOGU MIĘDZYKULTUROWEGO  im. Jana Pawła II. Nie zabrakło nas również na dziedzińcu Collegium Maius UJ, gdzie największą dla nas atrakcją był Prezydent RP Bronisław Komorowski wraz z małżonką i goszczącą w tym czasie  w Polsce Parą Królewską Norwegii  (Jego Królewską Mością Haraldem V Królem Norwegii i Jej Królewską Mością Królową Sonją). Bardzo ucieszyliśmy się, że na żywo mogliśmy z tak bliska zobaczyć Pana  Prezydenta, który z uśmiechem pomachał naszej (jedynej, obecnej na dziedzińcu UJ) wycieczce. Miłym akcentem  zakończenia naszej  wycieczki (szczególnie dla damskiej części) była wizyta w Galerii Krakowskiej, w której mogliśmy zjeść obiad i kupić coś wymarzonego. Wyjechaliśmy przed 17:00, do  Medyki dotarliśmy szczęśliwie ok.23:00.Podsumowując wycieczkę, z rozmów  uczniów i nauczycieli wynika, że była to najlepsza ze zorganizowanych w ciągu  ostatnich lat, dzięki niesamowitej zażyłości uczniów, nawet tych najmłodszych z najstarszymi, świetnej, miłej i luźnej atmosferze, kulturze zachowania uczestników. Dziękujemy Organizatorce oraz Opiekunkom za  wspaniałe, niezapomniane chwile, że przez ani chwilę w nas nie zwątpiły:].Chciałoby się powiedzieć:„Powtórzmy to jeszcze raz” Wszystkim klasom życzę takich, zapadających głęboko w pamięć wycieczek, które niezwykle zbliżają do siebie ludzi w każdym wieku„NIC DWA RAZY SIĘ NIE ZDARZA I NIE ZDARZY”(zobacz zdjęcia)

Karolina Wojtyniak


 

UROCZYSTE OBCHODY 221-EJ ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2012 roku w Medyce odbyły się uroczystości upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy, na czele z przedstawicielami władz samorządowych, policji, straży granicznej oraz młodzieży i nauczycieli medyckich szkól udali się najpierw pod Pomnik Grunwaldu. Wójt gminy Medyka -Marek Iwasieczko i przewodniczący Rady-Gerard Szczygieł złożyli wieniec po Pomnikiem. Następnie odbyła się uroczysta msza pod przewodnictwem proboszcza- ks. Mariusza Ryby .Po Mszy Św. odbył się koncert chóru pod batutą Andrzeja Górana. W uroczystościach brała również udział orkiestra OSP w Medyce. (zobacz zdjęcia)
 

 

"KAWIARNIANE WSPOMNIENIA"

23 marca 2012 r. w rozgłośni Radia Fara w Przemyślu, uczniowie klasy III D naszego Gimnazjum, wzięli udział w nagraniu audycji radiowej pt. „Kawiarniane wspomnienia”. Audycja została przygotowana z okazji rocznicy śmierci Jana Pawła II. Posłuchajcie.


PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W NASZEJ SZKOLE

Tego roku wiosnę w naszej szkole przywitaliśmy bardzo radośnie.  21.03.2012r. Samorząd Uczniowski  zorganizował akcję pt ”Kto przebrany-nie pytany” połączoną z konkursem na najlepsze przebranie. Osoby, które w pierwszy dzień wiosny przebrały się, były zwolnione tego dnia z odpowiedzi ustnej. Od rana na każdym kroku w szkole można było zobaczyć poprzebieranych uczniów, którzy  bardzo chętnie skorzystali z możliwości, uratowania się od pytania i przebrali się za różne postacie. Na 6 lekcji zorganizowano apel, na którym rozstrzygnięto  konkurs  w następujących kategoriach:

1.      POMYSŁOWOŚĆ  (Jakub Furmański )
2.ODWAGA  (Kamil Matwijczak )
3.MISS jako CHŁOPAK (Sebastian Marciniak)
4.MISTER jako DZIEWCZYNA (Julia Gierlach)
5NAJLEPIEJ PRZEBRANA KLASA (IIId)

    Każdy uczestnik kilkakrotnie przeszedł się po wybiegu (korytarzu szkolnym) do muzyki, prezentując się JURY, w którego skład wchodzili:
Dyrektor szkoły-.Wacław Broda
Zastępca Dyrektora szkoły -.Małgorzata Kania
Jerzy Kuciel
Zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego -Norbert Cwynar
Zwycięzcy otrzymali karnet ważny do dnia 02.04.2012r,dzięki któremu nie będą pytani z trzech przedmiotów w  wybranych przez siebie dniach, natomiast klasa III d wylosowała jedną lekcje bez pytania, jest to  matematyka. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy świetnych pomysłów i dziękujemy za świetną zabawę !(zobacz zdjęcia)


"Marzycielska Poczta"

    Miesiąc temu, kilku uczniów naszego gimnazjum wyszło z inicjatywą przeprowadzenia w szkole akcji "Marzycielska Poczta", polegającej na tworzeniu kartek i pisaniu listów do dzieci, które cierpią na ciężkie, nieuleczalne choroby. Kolorowe kartki i miłe listy są dla tych najmłodszych wymarzonym prezentem, dlatego 23 marca wszystkie klasy rozpoczęły pisanie do maluchów. Każda klasa otrzymała po 2-3 profile dzieci, dla których następnie tworzyli kartki. W salach rozpoczęło się cięcie papierów, rysowanie, malowanie i pisanie życzeń wielkanocnych oraz słów otuchy. Następnie uczniowie oddawali kartki. Już w piątek zebrało się ich bardzo dużo, a po weekendzie doszły nowe. W czwartek, 29 marca, wysłaliśmy zaadresowane koperty do małych odbiorców. Całą akcję upamiętniliśmy na zdjęciach. Fotorelacja niedługo pojawi się na stronie www.marzycielskapoczta.pl. "Marzycielska Poczta" to idealny sposób na umacnianie w młodzieży ducha przyjaźni i współczucia dla innych. Dzięki takim działaniom młodzi ludzie zaczynają rozumieć, jak ważne jest pozytywne podejście do innych osób, ich wspieranie poprzez najmniejsze czyny. Ta akcja była dla nas lekcją „miłości do bliźniego”.Jako Samorząd Uczniowski dziękujemy nauczycielom - za poświęcenie czasu i pomoc przy tworzeniu kartek, oraz wszystkim uczniom, którzy je stworzyli. Mamy nadzieję, że to nie była ostatnia taka akcja w naszej szkole! (zobacz zdjęcia)


"Klikaj z głową"

W dniu 16 lutego 2012 r. młodzież ze szkół z Medyki, Stubna i Kalnikowa wzięła udział w spotkaniu z realizatorami programu "Klikaj z głową". Projekt ten odbył się w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyczno-edukacyjnego "Szkoła bezpiecznego internetu". Głównym celem spotkania było pokazanie uczniom, jak bezpiecznie korzystać z zasobów internetu. W trakcie zajęć młodzież dowiedziała się także, jak można ustrzec się przed internetowymi przestępcami, jak chronić swoje dane osobowe, jak bezpiecznie zdobywać wirtualnych przyjaciół w serwisach społecznościowych. Młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc i jakie czynniki zwiększają ryzyko jej wystąpienia. Projekt został zrealizowany przy współpracy portalu "Nasza Klasa", fundacji "Kidprotect" oraz KMP w Przemyślu i komisariatu Policji w Medyce. Mamy nadzieję, że uzyskane podczas spotkania wiadomości pozwolą uczniom na mądre i bezpieczne poruszanie się po wirtualnym świecie. (zobacz zdjęcia)


Podziękowanie

Dyrekcja Gimnazjum dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych naszego współpracownika i proboszcza ś.p ks. Józefa Suchego i włączyli się aktywnie w przygotowanie poczęstunku dla uczestników pogrzebu. Szczególne podziękowania kierujemy do: wójta gminy Medyka-Marka Iwasieczko, przewodniczącego i radnych Rady Gminy, rodziców naszych uczniów, pań z Koła Gospodyń z Medyki i Torek oraz pracowników Gminnego Centrum Kultury, za okazaną pomoc i zrozumienie w tych trudnych dla nas chwilach.


Śpieszmy się kochać ludzi,

 tak szybko odchodzą”

                                                                                                       ks. J. Twardowski

Dyrekcja Gimnazjum w Medyce z głębokim żalem zawiadamia, że w dniu 10 lutego 2012 roku odszedł do Wieczności

Ś.P. Ks. Józef Suchy

długoletni  katecheta, wspaniały człowiek, kolega,
przyjaciel młodzieży. Pozostawił nas w bólu i wielkiej zadumie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 13 lutego 2012 roku (poniedziałek)  o godz. 10.00
w Kościele Parafialnym w Medyce.

W związku z tym zajęcia szkolne w tym dniu zostają odwołane.
Uroczysty wymarsz uczniów z pocztem sztandarowym ze szkoły
o godz.9.30

 

 

Ogłoszenie!

Dyrekcja szkoły informuje, że w dniu 31.01.2012r. odbędzie się posiedzenie Zespołu Ds. Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej :
dla uczniów klas I od godz.09.00 do 10.00
dla uczniów klas II od 10.00 do 11.00
dla uczniów klas III od 11.00 do 12.00.

Posiedzenie Zespołu Ds. Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej na zakończenie roku szkolnego 2011/2012 odbędzie się w dniu 31 maja 2012r o godzinie 13.30
 Serdecznie zapraszamy zainteresowanych rodziców!
Harmonogram organizacji ferii zimowych w Gimnazjum
im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce w dniach
30.01.2012r. – 03.02.2012r.-

 


KONFERENCJA- "DORASTANIE A NARKOTYKI"

W dniu 28 stycznia 2012 r. o godz.16.30 odbyła sie konferencja dla rodziców pt. "Dorastanie a narkotyki", którą prowadzili st. sierż. Małgorzata Czechowska-specjalista ds. nieletnich komendy Miejskiej w Przemyślu oraz mł.i nsp. Piotr Nowakowski-Przedstawiciel Straży Miejskiej. Głównym celem spotkania było uwrażliwienie rodziców na liczne zagrożenia jakie niosą ze sobą narkotyki, poznanie istoty zjawiska oraz jego przyczyn i skutków. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców.

 

 


SPOTKANIE OPŁATKOWE

W sobotę 14 stycznia 2012 r. w naszym gimnazjum odbyło się V spotkanie opłatkowe dla mieszkańców gminy Medyka. Organizatorami spotkania byli: Wójt gminy Medyka-Pan Marek Iwasieczko, Gminne Centrum Kulturalne, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej, Gminne Samorządowe Przedszkole w Medyce oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Medyce Swoją obecnością zaszczycili nas: poseł na Sejm RP: Piotr Tomański, płk Edmund Matrejek-dyrektor ZK w Medyce, płk Grzegorz Kasprzyk-komendant placówki SG w Medyce, inspektor Wojciech Kiełtyka-komendant komisariatu policji w Medyce, st. sierżant Małgorzata Czechowska z KMP w Przemyślu, przewodniczący Rady Powiatu-Ryszard Adamski, dyrektor PCEN w Przemyślu-Piotr Pilch, wójt gminy Żurawica-Pan J. Szabaga, przewodniczący Rady Gminy Medyka-Pan Gerard Szczygieł, radni Gminy oraz przedstawiciele i dyrektorzy instytucji gminnych. Uroczystość rozpoczął spektakl pt. „Z narodzeniem Chrystusa było tak...”, którego reżyserami były  D. Podwyszyńska i .E. Gwozdowska. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej wystawiło spektakl pt. "Herody". Było wspólne kolędowanie wraz ze szkolnym zespołem , jak również słuchanie kolęd w wykonaniu orkiestry dętej z Medyki oraz kapeli z Chałupek Medyckich. Mieszkańcy gminy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, gościli świątecznymi potrawami przygotowanymi na tę okoliczność przez Medyckie Koło Gospodyń, panie z Przedszkola Samorządowego w Medyce, rodziców uczniów Gimnazjum. Zebrane podczas uroczystości wolne datki w kwocie 1688,21 zł zostaną przeznaczone na pomoc uczniom w formie dofinansowania wycieczek, biwaków harcerskich, konkursów oraz podobnych spotkań dla mieszkańców gminy. Dziękujemy wszystkim i zapraszamy za rok. (zobacz zdjęcia)


„Z narodzeniem Chrystusa było tak...”

22.12.2011 przeżywaliśmy niezwykłe chwile. Społeczności Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola Samorządowego w Medyce, wraz z Dyrekcją tych placówek, nauczyciele z rodzicami spotkali się w sali gimnastycznej, gdzie połączone siły dzieci, młodzieży i maluchów przedstawiły spektakl pt. „Z narodzeniem Chrystusa było tak...”, którego reżyserami były p.D. Podwyszyńska i p.E.Gwozdowska.  Mieliśmy możliwość zobaczenia pięknego, nastrojowego, a jednocześnie radosnego musicalu łączącego w sobie elementy śpiewu, tańca i recytacji. Całości dopełniły: wspaniała muzyka autorstwa P. Rubika, niezwykłe kostiumy oraz wzruszające występy małych kolędników z klasy „0” szkoły podstawowej i przedszkola, które pięknie przebrane i bez cienia tremy, pod okiem wychowawców żywiołowo wystąpiły przed widownią. Wszyscy występujący zaprezentowali swoje umiejętności i artystyczne talenty m.in. w śpiewie, tańcu  lub grze na instrumentach. Program ten spotkał się z wielkim zainteresowaniem. Po nim nastąpiły życzenia świąteczne skierowane przez Wójta Gminy p.M. Iwasieczko, Dyrektora Gimnazjum   p. W. Brodę oraz Proboszcza ks. J. Suchego.


OBCHODY 93 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

            10 listopada o godzinie 18 w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Medyce odbyła się wieczornica dla mieszkańców Gminy Medyka rozpoczynająca 2-dniowe obchody święta niepodległości. Motywem przewodnim  była historia Polski od pierwszego rozbioru, poprzez Insurekcję Kościuszkowską, powstania narodowe XIX wieku aż po pamiętny listopad 1918 roku. W inscenizacji przygotowanej przez p.Annę Kaczmarczyk i p. Mariusza Głogowskiego wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Medyce. Liryczne teksty przeplatane były tańcami- krakowiak w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i mazur zatańczony przez gimnazjalistów, jak również pieśniami patriotycznymi i piosenkami. Uroczysta atmosfera udzieliła się wszystkim zaproszonym gościom i mieszkańcom. Całości uroku dodawała ścienna dekoracja wykonana na tę okoliczność przez p. Andrzeja Opaka (zobacz zdjęcia)


PASOWANIE I

DYSKOTEKA KLAS PIERWSZYCH

W dniu 13 października 2011 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowane i ślubowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości udział wzięli: wójt gminy Medyka Pan Marek Iwasieczko, rodzice, nauczyciele, uczniowie. Krótki program artystyczny przygotowali-Pani Anna Kaczmarczyk i Pan Mariusz Głogowski. Po pasowaniu  odbyła się dyskoteka dla klas pierwszych i  tradycyjne otrzęsiny-które poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Mimo lekkiego zdenerwowania klasy pierwsze chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach. Następnie włączono muzykę i zaczęła się dyskoteka .Zarówno klasy pierwsze jak i organizatorzy świetnie się bawili. Podczas zabawy zostali wybrani -król i królowa tańca: D.Kielar(1d) i M.Podwyszyńska(1c).(zobacz zdjęcia)  (dyskoteka)


WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS PIERWSZYCH DO KRASICZYNA

19 września 2011 roku, 59 uczniów klas pierwszych wzięło udział w wycieczce do Krasiczyna. Wraz ze swymi wychowawcami oraz Panią wicedyrektor i pedagogiem szkolnym, młodzież miała okazję zwiedzić jeden z najpiękniejszych zabytków renesansowych w Polsce. Po krasiczyńskim zespole parkowo-zamkowym oprowadzał nas przewodnik, który barwnie opowiadał o historii budowli. Uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in. dziedziniec zamkowy, krypty w Baszcie Boskiej, zamkowe lochy .Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasy.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

rok 08/09 1 września o godzinie 9.00 od Mszy świętej w kościele parafialnym w Medyce rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2011/2012. Po zakończeniu nabożeństwa nauczyciele, uczniowie i rodzice przeszli na apel do Hali Sportowej. Tutaj dyrektor gimnazjum -pan Wacław Broda, powitał społeczność szkolną. Było przypomnienie wydarzeń związanych z 72 rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz przedstawienie kalendarza szkolnego na kolejne miesiące nauki. Nauczycielom i ich podopiecznym życzymy owocnej i bezpiecznej 10- miesięcznej pracy murach naszego gimnazjum (zobacz zdjęcia)

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum im. Jana Gwalberta Pawlikowskiego w Medyce w dniu 01.09.2011r.

 9.00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Medyce.
10.00 – Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Hali Sportowej.
Dowóz w tym dniu:
Jaksmanice – 8.00,Siedliska – 8.05,Medyka – 8.30
Hureczko – 8.00,Hurko – 8.10,Medyka – 8.20,
Leszno – 8.40,Torki – 8.40,Medyka – 8.55.Dowóz uczniów pod kościół. 


Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas trzecich

W dniu 22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011.Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w medyckim kościele; następnie młodzież udała się do hali sportowej .Dyrektor szkoły -Wacław Broda wręczył wyróżniającym się uczniom  nagrody książkowe i puchary. (zobacz zdjęcia )

Dzień wcześniej -21 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas trzecich. Wśród zaproszonych gości byli m. in -wójt gminy Marek Iwasieczko, sekretarz-Ryszard Adamski, przewodniczący Rady Gminy-Gerard Szczygieł , przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej-Mariusz Gumienny, Józef Pawlikowski oraz rodzice wyróżnionych uczniów. Najlepsi pod względem dydaktycznym i sportowym uczniowie otrzymali z rąk wójta gminy Medyka-Pana Marka Iwasieczki stypendia ufundowane przez gminę.Nagrodę im. J.G.Pawlikowskiego odebrał uczeń klasy IIId -Piotr Baran, zaś nagrodę ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej otrzymał Kamil Fortuna z klasy III b. Uroczystość zakończył krótki program artystyczny. (zobacz zdjęcia)


Wyniki w nauce w Gimnazjum im. J.G.Pawlikowskiego  w Medyce. Rok szkolny 2010/2011

Uczniowie wyróżnieni ze średnią ocen 5.0 i więcej  oraz zachowaniem wzorowym.

Uczniowie wyróżnieni ze średnią ocen powyżej 4,75 oraz zachowaniem wzorowym lub bardzo dobrym.


Konkurs „Dlaczego warto zwiedzić Miasto i Powiat Przemyśl”

Czworo z naszych gimnazjalistów zostało laureatami w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie „Młodzi Demokraci” z Przemyśla. Celem konkursu była promocja naszego regionu. Uczniowie mieli za zadanie przygotować pracę na temat: „Dlaczego warto zwiedzić Miasto i Powiat Przemyśl”. Forma pracy była dowolna, można było wykorzystać różnego rodzaju gatunki literackie i media. Z naszej szkoły na konkurs zostały wysłane dwie prace: film przygotowany przez uczennice klas pierwszych Agatę Wojtowicz, Paulinę Grządziel i Jadwigę Szarugę oraz prezentacja multimedialna autorstwa Kacpra Szczygielskiego, także ucznia klasy pierwszej. Obydwie pracy zyskały uznanie organizatorów i autorzy w nagrodę zostali zaproszeni na wyjazd do Warszawy, ufundowany przez Posłów na sejm RP Marka Rząsę i Piotra Tomańskiego. Wycieczka odbyła się 9 czerwca, uczestnicy zwiedzili między innymi Sejm RP, Kancelarie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Łazienki Królewskie. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych i zdjęć z wyjazdu. (zobacz prezentację)(


WYPRAWKA SZKOLNA

 Rodzice uczniów  Gimnazjum  im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce

Uprzejmie informuję, że Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Rządowego programu pomocy uczniom w 2011 roku- „Wyprawka szkolna”. Szczegółowe zasady przyznawania pomocy reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz.U. z 31 maja 2011 r.) Zgodnie z ww. programem rodzice dzieci kontynuujących naukę     w kl. III Gimnazjum którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej oraz rodzice dzieci posiadających orzeczenie o kształceniu specjalnym (realizujące obowiązek szkolny w szkole ogólnodostępnej) będą mogli otrzymać w roku szkolnym 2011- 2012 pomoc w formie dofinansowania na zakup podręczników.

W tym roku programem objęto trzy grupy

·        uczniów kl III pochodzących z rodzin, gdzie dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty 351 zł, osoba samotna 477 zł.

·        uczniów klas III pochodzących z rodzin nie spełniających kryterium dochodowego, ale  w rodzinach tych występuje problemu ubóstwa, sieroctwa, bezrobocia, niepełnosprawności, długotrwałej lub ciężkiej choroby, przemocy w rodzinie, bezradności w sprawach opiekuńczo- wychowawczych, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych.

·        uczniów niepełnosprawnych( słabo widzących, niesłyszących, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) klas I-III gimnazjum ,realizujących w roku szkolnym 2011/2012 obowiązek szkolny lub obowiązek nauki w szkołach dla dzieci i młodzieży lub w szkołach artystycznych.

 Wysokość dofinansowania wynosi 325 zł na jednego ucznia. Aby uzyskać pomoc należy złożyć wniosek do dyrektora szkoły do dnia 07. 09. 2011r. Wzór wniosku jest dostępny w sekretariacie szkoły od dnia 08.08.2011r., w GOPS w Medyce lub na stronie internetowej Gimnazjum pod adresem: www.gmedyka.neostrada.pl.Wnioski z niekompletną  dokumentacją  będą  odrzucone.Po rozpatrzeniu wniosków, dyrektor szkoły podejmuje decyzję w sprawie przyznania pomocy i zwraca rodzicom uczniów koszty zakupu podręczników po przedłożeniu dowodu zakupu, do wysokości 325 zł. (pobierz wniosek)

 


Wykaz podręczników do klasy I, II i III  Gimnazjum im. J.G. Pawlikowskiego w Medyce-rok szkolny 2011-2012